Kam za odpočinkem během ubytování Jeseníky?

Velikost textu: A A A
  • datum: 16.09.2016

Rádi byste si zpříjemnili některý z podzimních víkendů pobytem v českých horách? Ubytování Jeseníky nabízí rodinám s dětmi, malým skupinkám i jednotlivcům bohaté možnosti k odpočinku ve wellness, výletům do přírody i návštěvě zajímavých turistických cílů. Nejen v létě, ale také na podzim si v Jeseníkách přijdou na své milovníci pěší turistiky a cykloturistiky. Typy na ubytování v oblasti Jeseníků najdete na internetovém portálu Kamsi.cz ubytovani.kamsi.cz/jeseniky/.

Nejvyšším bodem Jeseníků je Praděd s nadmořskou výškou 1491 m.n.m., odkud budete mít krásné výhledy na okolní jesenické vrcholy i údolí. Výšlap na Praděd si můžete zpestřit procházkou po naučné stezce, která vede přes údolí říčky Bílé Opavy. Cestou si budete moci vychutnat pohledy na velké množství peřejí, kaskád i vodopádů, z nichž největší dosahuje výšky 7,9 m. Stezka prochází smrkovým pralesem. Pro oblast Jeseníků jsou charakteristické jesenické smrky, které rostou také v tomto údolí. Z levného ubytování Jeseníky se můžete vydat také na výlet do dalších tří národních přírodních rezervací, kterými jsou šerák – Keprník, Rejvíz a Rašeliniště Skřítek. Náročnější pěší výlet slibuje přírodní památka Čertovy kameny.

Milovníky historie láká k návštěvě zámek Jánský vrch. Zámek je obklopen anglickým parkem se vzácnými stromy a keři. Od zámku budete mít krásný výhled na město Javorník i do slezských částí v Polsku. Až do roku 1945 zámek obývali zámek biskupové a dnes si zde můžete prohlédnout interiéry ve stylu jejich vkusu. Krásný renesanční zámek je možné navštívit také ve Velkých Losinách, kde mimo jiné sídlí také Ruční papírna s muzeem papíru a za odpočinkem se sem můžete vydat do místních termálních lázní.

 

Reklamní článek

zdroj:

Štítky: pr, spánek

 
 
 
 
 
 
 

Výklady horoskopů. Investujte dobře svoje finance! Vše o bydlení, stavbě a rekonstrukci. Centrum a poradna přírodní medicíny nabízí diagnostiku a léčbu podle holistických principů.