Náměsíčnost, nebo-li Somnambulismus

Velikost textu: A A A
  • datum: 29.12.2011

Jedná se o spánkovou poruchu, která se latinsky jmenuje Somnambulismus. Náměsíčnost je problémem, který se nejčastěji objevuje v dětství. Až patnáct procent dětí vě veku mezi 6 a 12 lety trpí tímto problémem.

Náměsíčností trpí více chlapci, než dívky. Typickým projevem náměsíčnosti je to, že si náměsíčný sedne na postel, vstane a začne chodit. Někdy vidíme i další průvodní jevy, jako přijímání potravin, oblékání se a další projevy, jakými může být i posílání sms apod., ale nic z toho si ovšem náměsíčný následně nepamatuje.

Během náměsíčnosti obvykle nehrozí nebezpečí, ale občas se nehody stávají (například různé pády, nebo nárazy). Z toho důvodu je vhodné, aby ložnice náměsíčníka byla umístěna v přízemý a byla zbavena všeho, co může ohrozit jeho život při potencionální nehodě! Odstraníme tedy ostré předměty, překážky na cestě, preferujeme zaoblené rohy a hrany apod.. Na noc je vhodné zamykat a zavírat, okna je vhodné nějakým způsobem zabezpečit.

Náměsíčnost se nejčastěji spojuje s genovými dispozicemi. K člověku, který trpí touto spánkovou poruchou je vhodné přistupovat citlivě, protože z toho často trpí depresemi a výčitkami.

zdroj:

Štítky: spánek, náměsíčnost

 
 
 
 
 
 
 

Výklady horoskopů. Investujte dobře svoje finance! Vše o bydlení, stavbě a rekonstrukci. Centrum a poradna přírodní medicíny nabízí diagnostiku a léčbu podle holistických principů.