Snář

Sny mají v našem životě velký význam. Jejich význam můžete najít v tomto snáři. Informace o tom, co sny vůbec jsou a o čem vypovídají, jsou na našem webu uvedeny v tomto článku.

D
P
S

Co jsou to sny

Sny jsou způsob, jakým komunikuje naše nitro s vědomím. Sen je přirozený jev, který provází život každého z nás. Nezávisle na tom, zda si sny pamatujeme, nebo nikoliv. Sny předkládají psychická fakta.

Ze snu můžeme vyčíst naše chování, vnitřní pocity, obavy, trápení a to, co zanedbávváme. Ve snech můžeme nalézt také možná řešení našich problémů! Naše sny jsou také odrazem mezilidských vztahů, které prožíváme.

Sny vidíme v obrazech a symbolech, se kterými se daný člověk již setkal. Nenajdeme v nich souvislosti, jsou zhuštěné a používají informace z minulosti v souvislosti s aktuálním tématem. Ve snech najdeme také naše emoce, které jsou vyjádřeny zcela stejně, jako v reálu.

Sny není vždycky snadné vyložit a nemůžete počítat s tím, že by do nich bylo pokaždé možné proniknout skrz logiku nebo pouhé symboly. Je potřeba mít dostatečnou míru empatie a intuice.

Sen, který se vícekrát opakuje, je obvykle důležitější než ten, co se pouze jednou mihne. Pokud si někdo sny nepamatuje, tak to znamená, že je velmi potlačuje a má v sobě většinou hodně bloků, které by se měly vyřešit.

Sny používají symboly a obrazy, ale mnohem důležitější jsou naše pocity z prožitého snu. Sen nám ukazuje témata v obrazech, které můžou být nadnesené, abychom jim věnovali pozornost. Vyložit sen je umění, které propojuje symboliku a pocity ze snu se znalostmi, zkušeností a empatií vykladače.

Hlavní je sny neracioanalizovat! Rozum je sice důležitý, ale jak již bylo řečeno, hlavní jsou pocity a intuice! Vězte, že sny nepracují s časem – nelze tedy plnohodnotně spoléhat na časové období, které sen naznačil.

Nejčastějšími tématy snů jsou zdraví, naše identita, vztah k sobě samému, vztahy k jiným lidem, změny v našem životě a reakce na naše aktivity.